Jak długo utrzymuje się henna

Wiele kobiet pragnie, aby ich oczy były odpowiednio podkreślone, za pomocą ciemniejszego koloru brwi i rzęs. Jednak nie wszystkie mają czas, albo ochotę na to, żeby codziennie rano poświęcać długie minuty na wykonanie odpowiedniego makijażu, który pozwoli te oczy podkreślić. Na szczęście jest na to szybszy i skuteczniejszy sposób, a jeśli zdecydujemy się z niego skorzystać, to na jakiś czas będziemy mogły zapomnieć o tuszu do rzęs.

Henna jest bardzo popularna

Nie ulega wątpliwości, że nakładanie henny staje się coraz bardziej popularne. To wygodny, szybki i bezpieczny zabieg kosmetyczny, który pozwala nam na długi czas podkreślić oko i praktycznie już później nic przy nim nie musimy robić.

Można ją nakładać w domu, jednak lepiej będzie, jeśli udamy się z tym do kosmetyczki. Wówczas będziemy miały pewność, że zastosowana zostanie henna w najwyższej jakości, a dodatkowo kosmetyczka wie co robi, więc nie musimy się obawiać że dojdzie do podrażnienia oczu czy włosków. W tym ostatnim przypadku, mogą się one stać łamliwe i zaczną wypadać, a tego z pewnością byśmy nie chciały.

Na jak długo wystarczy?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w odniesieniu do henny, jest to, na jak długo ona wystarczy. Warto więc wiedzieć, że henna zazwyczaj utrzymuje się w okolicach 3-5 tygodni, a więc właśnie na ten czas będziemy mogły zapomnieć o malowaniu oka tuszem do rzęs.

Dokładny czas jej utrzymywania się, będzie zależał od zastosowanych kosmetyków, jak i od jej odcienia. Im będzie ciemniejsza, tym dłużej będzie się utrzymywała. Po tym czasie, trzeba będzie ją nałożyć ponownie. Jeżeli zdecydujemy się na nałożenie henny, to mamy pewność, że zaoszczędzimy sporo czasu na wykonywanym każdego dnia makijażu. Co więcej, mamy też pewność, że henna nie rozpuści się pod wpływem wody czy potu, a to oznacza, że świetnie będzie się sprawdzała nawet w naprawdę ekstremalnych sytuacjach.

Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet decyduje się na jej wykonanie, zwłaszcza że dzięki niej, można naprawdę świetnie podkreślić oko.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.