Jak nakładać róż

Nawet najlepszy róż nam nie pomoże, jeżeli nie będziemy wiedziały w jaki sposób go nakładać. Może się okazać, że zrobimy to w tak karykaturalny sposób, że rumieniec naniesiony za pomocą różu, w ogóle nie będzie wyglądał na naturalny, a co więcej, już z daleka będzie powodował, że nasza twarz będzie wyglądała po prostu śmiesznie. Dlatego warto najpierw trochę poćwiczyć, zanim zdecydujemy się nałożyć róż na wielkie wyjście.

Najważniejsza jest naturalność

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nałożony na policzkach róż musi wyglądać naturalnie. Z tego powodu, nie może być pociągłą plamą ciągnącą się aż do uszu, jak i nie może być okrągłą kropką rzuconą na sam środek policzków. Bardzo ważne jest to, aby jego kontury nie były widoczne, dlatego też, powinnyśmy nałożyć odrobinę różu na środek, a następnie delikatnie ją rozsmarowywać na zewnątrz, dzięki czemu jej kontury przestaną być tak wyraźne, a co się z tym wiąże, tak nałożony róż znacznie zyska na naturalności.

Gdzie nie możemy go nakładać?

Ponieważ kształt twarzy każdej kobiety jest inny, trudno jest powiedzieć jednoznacznie, w jakim miejscu powinien się znaleźć róż. Znacznie łatwiej jest powiedzieć, gdzie go nie powinno być. I tak należy unikać zbyt bliskiego umiejscowienia przy nosie, oraz środku twarzy.

Kategorycznie musimy unikać nakładania go blisko oczu, włosów, czy uszu, bo to również będzie wyglądało dość śmiesznie. Jeśli nie chcemy wyglądać starzej, to powinnyśmy unikać nakładania różu zbyt nisko na policzkach, bo to będzie dawało efekt ich opadania, a nam doda z pewnością lat. Nakładanie różu to umiejętność, którą może zdobyć każda kobieta, pod warunkiem, że poświęci na to trochę czasu.

Może na początku nie wyjdzie to idealnie, ale przecież nikt nie mówił że będzie łatwo. Co więcej, trzeba tutaj też pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle do nakładania takiego różu, bo może się okazać, że będą one miały znacznie większy wpływ na efekt końcowy makijażu, niż mogłybyśmy podejrzewać. Dlatego tak ważne jest to, aby wszystko było odpowiednio dobrane.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.