Jak prawidłowo używać eyelinera

Jeżeli dobrze się przyjrzymy mijanym przez nas kobietom, to szybko się przekonamy, że wiele z nich ma wykonaną na oku kreskę. Dzięki niej świetnie można podkreślić każdy makijaż, ponieważ w dowolny sposób pozwala nam ona podkreślić oko i sprawić, że staje się ono bardziej wyraziste. Jednak trzeba tutaj pamiętać, że nieumiejętnie wykonana kreska może wszystko zniszczyć, a to oznacza, że warto najpierw poćwiczyć jej malowanie, tak aby mieć pewność, że będzie ona idealnym uzupełnieniem naszego makijażu.

Proponowane są w różnych rodzajach

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że kredki do oczu proponowane są w różnych kolorach, fakturach i rodzajach.

Możemy wybrać takie w płynie, albo w żelu, a to będzie powodowało, że każdy z nich będzie się inaczej nakładało, więc powinniśmy być do tego odpowiednio przygotowane. Nakładanie takiego eyelinera powinno się zaczynać zawsze od wewnątrz i przesuwać się w kierunku zewnętrznym. Pomocne będzie tutaj również odpowiednie naciągnięcie powieki, tak aby była ona gładka. Możemy taką kreskę narysować jednym ruchem, jednak musimy wówczas uważać na to, aby nam nie drżała ręka.

Jeśli jednak mamy z tym problem, możemy na początek zrobić gęsto, jedna obok drugiej kropki, które następnie połączymy.

W różnym stylu

Warto wiedzieć, że eyelinera można użyć do narysowania kreski w różnym stylu. Może być ona gruba, może być cienka, może znajdować się tylko na górnej powiece, a możemy ją także narysować na dolnej. Może być prosta, albo podkręcona do góry.

Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy próbowały kilku jej wariantów, bo wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, która z nich będzie dla nas najlepsza i w której najlepiej się czujemy. Na początku rysowanie kreski eyelinerem może nam się wydawać trudne. Jednak z biegiem czasu, będzie nam to wychodziło coraz lepiej, a co się z tym wiąże, będzie ona perfekcyjnym dopełnieniem naszego makijażu. Dopełnieniem, które pozwoli nam w odpowiedni sposób podkreślić oko i sprawić, że będzie ono bardziej wyraziste.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.