Makijaż dla kobiet o ciemnej karnacji

W większości sklepów produkty do makijażu są dopasowane raczej do jasnej cery słowianek. Na szczęście pojawia się na rynku coraz więcej zagranicznych marek, a one w swojej ofercie posiadają coraz więcej propozycji dla kobiet, które mają śniadą i ciemną skórę. To oznacza, że mogą one w końcu wybrać dla siebie odpowiednie kosmetyki, takie które pomogą nadać ich skórze promiennego blasku, a jednocześnie nie będą się odcinały od koloru reszty ciała. Jednak jak powinno się dobierać makijaż do takiej ciemniejszej karnacji?

Co do czego porównywać?

Jeżeli mamy ciemną skórę i chcemy do niej dobrać fluid o odpowiednim kolorze, to powinnyśmy go dobierać pod kolor skóry na szyi.

Wówczas będziemy miały pewność, że wszystko będzie odpowiednio dobrane, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na odcienie pomarańczu, który znacznie ociepli cerę. Przy wyborze pudru powinniśmy patrzeć na produkty o ton jaśniejsze niż wybrałyśmy do podkładu. Rozświetlacz powinien być jasny, a róż powinien oscylować w okolicach brzoskwini, pomarańczy i zimnego różu. Wtedy możemy być pewne, że nasz makijaż będzie się prezentował naprawdę perfekcyjnie.

Błyszczyk też musi być dobrze dobrany

Chociaż róż i czerwień to klasyki przy makijażu, to jednak kobiety o ciemniejszej karnacji powinny z nich zrezygnować. Dużo lepiej będą się tutaj sprawowały wszelkiego rodzaju: brzoskwinie, beże, ciemne czerwienie, wyraziste fiolety, karmel. Wówczas wszystko będzie idealnie się uzupełniało, a jednocześnie kobiety o ciemniejszej karnacji nie będą wyglądały śmiesznie. Warto pamiętać, że nakładanie jaśniejszych fluidów ma za zadanie rozświetlić taką cerę, jednak ważne jest tutaj to, że wszelkie smugi będą tutaj bardziej widoczne.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby dobrze je rozsmarowywać, używając do tego specjalnych pędzelków, albo gąbeczek. Nie mniej propozycje jakie coraz częściej pojawiają się w drogeriach sprawiają, że kobiety które mogą się pochwalić ciemniejszym odcieniem skóry, także mogą bez większych problemów znaleźć propozycje odpowiednie dla siebie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.